Thales (Miletli Thales)

Thales (Miletli Thales) MÖ 623 – 545 yılları arası yaşamış bir Antik Yunan matematikçi, astronom ve filozof. İlk filozoflardan olduğu için felsefenin ve bilimin öncüsü olarak adlandırılır.

Hande Erçel

Hande Erçel (doğumu 24 Kasım 1993, Bandırma), Türk oyuncu ve model.

Thomas Edison

Thomas Alva Edison, (doğumu 11 Şubat 1847 Ohio; - ölümü 18 Ekim 1931 New Jersey) 20. yüzyıl yaşamını icatlarıyla büyük bir şekilde etkileyen Amerikalı mucit ve iş adamıdır.

Taylor Swift

Taylor Alison Swift (doğumu; 13 Aralık 1989  Pensilvanya), 11 Grammy ödülü sahibi Amerikalı şarkıcı, söz yazarı ve yönetmen.

Alan Turing

Alan Mathison Turing, İngiliz matematikçi, bilgisayar bilimcisi ve kriptolog. Bilgisayar mühendisliği ve biliminin kurucusu sayılır. Geliştirmiş olduğu Turing testi ile makinelerin ve bilgisayarların düşünme yetisine sahip olup olamayacakları konusunda bir kriter öne sürmüştür.

Strabon kimdir?

Strabon (MÖ 64 - MS 24), yıllarında yaşamış Yunan tarihçi, coğrafyacı ve filozof. Yaşadığı dönemde bilinen yerlere yapılan göçlere ve hangi milletlerin nerelerde yerleşmeler yaptığı üzerine gerçekleştirdiği çalışmalarla ün kazanmıştır.

Ferhan Şensoy

Osman Ferhan Şensoy (doğumu 26 Şubat 1951 Samsun -  ölümü 31 Ağustos 2021 İstanbul), Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu; roman, deneme, günlük, televizyon dizisi ve film senaryoları yazarı, şair ve Ortaoyuncular tiyatro topluluğunun kurucusudur.

Rasim Öztekin

Rasim Öztekin (doğumu 14 Ocak 1959; İstanbul - ölümü 8 Mart 2021; İstanbul), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.