Konuşmaları açıkça aktaran ilk telefon aleti, Alexander Graham Bell ve Charles Sumner Tainter tarafından geliştiren radyofon isimli aygıttır.

Ercan Yazgan kimdir?

Necip Ercan Yazgan, (doğumu 4 Nisan 1946, Sinop - ölümü 8 Mart 2018, İstanbul), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu ve yönetmen.

Zafer Algöz kimdir?

Zafer Algöz, Türk oyuncu ve tiyatro sanatçısı. 30 Ağustos 1961’de Kars’ta doğumuştur.

Carlos Augusto Alves Santana, veya sahne adlarıyla Carlos Santana, Meksikalı gitarist ve söz yazarı.

Ali Koç

Yıldırım Ali Koç, Türk iş insanı ve spor yöneticisi. Mevcut Fenerbahçe Başkanı. Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Ford Otosan, Yapı Kredi Bankası, Koçtaş, Otokar ve Setur Yönetim Kurulu Başkanı.

Katedral nedir?

Katedral, bir piskoposluğun merkezi olan, başka bir deyişle kilise hiyerarşisi içinde idari bir organ olan, piskoposun devamlı olarak bulunduğu mekândır. Bu mekân, içinde yer alan kiliseyi de içerir. Katolikler ve Anglikanlar açısından geçerli bir terimdir.

Kartal Tibet

Kartal Tibet, Türk oyuncu, yönetmen ve senarist. 27 Mart 1938 tarihinde Ankara’da doğdu. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu. Uzun yıllar Ankara’da tiyatro oyunculuğu yaptı.

NAVTEX cihazı

NAVTEX, orta frekansta gemilere olası tehlike, emniyet, hava rapor ve uyarılarını otomatik olarak ileten uluslararası haberleşme sistemi. NAVTEX yayınları ücretsiz olarak yapılmaktadır. Hava raporu yayınları ise basitleştirilmiş olarak kısa formatta yayınlanır.