Metaverse coin nedir?

Sanal dünyanın yeni projesi metaverse coin olarak gündem olan bilgiler bir anda hareketliliğe yol açtı.

Zeplin

Zeplin, bir tür hava gemisi olup, ulaşım aracı olarak kullanılan itme kuvvetiyle yol almalarını sağlayan motorları ve havada yönlenmesini sağlayan dümenleri olan puro biçiminde ve altında yolcu kabini bulunan güdümlü balonların genel adıdır.

Metaverse

Metaverse ya da sanal evren, insanların hiçbir fiziksel çaba harcamaksızın artırılmış sanal gerçeklik cihazları sayesinde tamamen zihinsel olarak kendilerini hissettikleri algısal evrene denir.

WordPress - CMS

WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)’dir.

non-fungible token (takas edilemez jeton)

NFT, ya da İngilizcedeki popüler ismiyle non-fungible token (takas edilemez jeton), dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimidir.

AnyDesk nedir?

AnyDesk; Windows, Linux, MacOS, iOS ve Android işetim sistemine sahip cihazların uzaktan kontrol edilmesini sağlayan program. Temelde iki bilgisayarı birbirine bağlar ve bir diğerinin ekranını yansıtarak cihaz üzerinde tam kontrole sahip olunmasını sağlar.

Ampul

Ampul, elektrik akımıyla temas ettiğinde akkor durumuna gelerek ışık yayan, içinde argon gazı bulunan, armut biçimli cam şişedir.

Bilgisayar mühendisliği

Bilgisayar mühendisliği temel olarak yazılım, programlama ve algoritma ile ilgilenir. Bilgisayar ağları, veri tabanı yöneticiliği ve gömülü sistemler de diğer çalışma alanlarıdır.